کتابخانه عـمـومـی شـورکـا

اطلاعات کتابخانه روستای شورکا

نویسنده :کتابدار
تاریخ: دوشنبه 1391/12/07 ساعت: 7:45 PM

جلسه عمومی با حضور جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و فرهنگیان و فرهیختگان روستای شورکا که تعداد آنها به سی نفر می رسید در روز جمعه سوم آذر ماه یکهزار و سیصد و نود و یک در سالن همایش کتابخانه عمومی مرحوم میر عیسی هاشمیان روستای شورکا مقارن ساعت 4:30 عصر تشکیل شد . بعد از تلاوت قرآن کریم دکتر شیداله رستخیز ضمن خیر مقدم به کلیه مهمانان به تشریح هدف جلسه پرداخت و در کنار آن راجع به ساخت بنای ساختمان کتابخانه صحبت هایی کرد و افزود ساختمان توسط خیرین ساخته شده و هیچ اداره و ارگانی بر کتابخانه و نحوه ی اداره آن دخالتی ندارد و کلیه اختیارات کتابخانه بصورت هیئت امنایی می باشد . در حال حاضر یک نفر در کتابخانه مشغول کار است که به ثبت نام مراجعین و تحویل کتاب می پردازد . یکی از قسمت های کتابخانه موزه آن می باشد که به جمع آوری اشیاء قدیمی از قبیل دست نوشته ها،کتاب و حتی ادوات قدیمی و سنتی مثل گهواره و غیره می پردازد واز کلیه علاقه مندان خواست تا نسبت به تجهیز بهتر موزه همکاری لازم را داشته باشند. همچنین یکی دیگر از موضوعاتی که در این جلسه به آن پرداخته شد موضوع تجلیل از نخبگان علمی شورکا بود که قرار شد از نخبگان علمی در سطح دکتری ، پزشک ، دانشجویان دکتری تجلیل شود که اسامی آنها به قرار زیر است:

 1. مقطع دکتری :

دکتر میر قاسم جعفرنژاد-دکترعباس مهدیزاده-دکتر حمیدبیکس-دکتر سبحان قنبری-دکتر حسین محمدنژاد

2.پزشک :

دکتر باباعلی ذکریایی - دکتر محمدجواد کاکویی

3.دانشجویان دکتری :

دکتر شیداله رستخیز-دکتر مهدی جعفرنژاد-دکتر محسن محمدنژاد-دکتر محمد رنجکش-دکتر مجتبی محمدنژاد

جلسه برای اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء تعطیل شد و بعد از نماز جلسه ادامه یافت که مقرر شد:

1.زمان برگذاریجشنواره در اوقات فراغت مانند ایام عید نوروز یا تابستان باشد

2.جمع آوری زندگی نامه نخبگان علمی به صورت کتاب و (پی دی اف)

3.ایجاد نماد یا شاخص برای جشنواره و ساخت تندیس از آن برای اهدای جایزه

4.فیلمبرداری و تهیه مستند از وضع زندگی کنونی فرد تجلیل شده

در ادامه برای بهتر برگزار شدن جشنواره ستاد و کار گروه تشکیل شد که اعضای آن در همین جلسه انتخاب شدند که به اسامی زیر می باشند :

دکتر شیداله رستخیز-حاج نوراله قمی-حاج حسین فضلی-لطفعلی مرادی-راهب ذکریایی-امید درویشی-محمدطاهر کاکویی-روح اله ذکریایی-رضوان مدانلو-تقی مهدیزاده-مهدی مهدیزاده

جلسه در ساعت 7:30 پایان یافت.